logo
Prekių pristatymas į visus Lietuvos miestus Lietuvos paštu yra NEMOKAMAS
banner
Apie      Taisyklės ir sąlygos       Kontaktai     Parduotuvė
info@n-a.lt +370 648 94299

Kaip derinti spalvas aprangoje

N-A capsule collection  Spalvų derinimas   Kaip derinti spalvas aprangoje

Kaip derinti spalvas aprangoje

Paskutiniame straipsnyje kalbėjome apie drabužių kapsulės kūrimą. Šįkart norime papasakoti kaip derinti drabužių ir aksesuarų spalvas.

Ryškios, sultingos spalvos kartais kuria stebuklus, atkreipia dėmesį, atrodo efektingai. Arba priešingai, spalviniai deriniai gali atrodyti pernelyg iššaukiamai ar neskoningai. Neretai moterys vengia sodrių spalvų, nes bijo prašauti, persistengti arba tiesiog nežino, kaip šias spalvas skoningai derinti.

Norint kurti sėkmingus derinius ir drąsiai eksperimentuoti su spalvomis, verta žinoti, kaip spalvos veikia viena kitą.

 

Monochrominiai deriniai

Komplekte puikiai dera vienos spalvos tamsūs ir/arba šviesesni atspalviai. Visą aprangos derinį sudarę iš vienos spalvos vizualiai prailginsite siluetą.

Norėdamos vizualiai sumažinti, paslėpti kurią nors kūno dalį, rinkitės tamsesnius atspalvius (pavyzdžiui, tamsus sijonas siaurins klubus), o akcentavimui, išryškinimui – šviesesnius atspalvius.

Svarbu: kad monochrominis (vienspalvis) drabužių komplektas būtų išbaigtas ir nenuobodus, derinkite

skirtingų audinių faktūrų drabužius. Pavyzdžiui, efektingai atrodys plono kostiuminio audinio ir storo vilnonio neopreno duetas. Monochrominius derinius taip pat galite papildyti akcentine spalva.

 

Deriniai iš papildančių spalvų

Spalvinio rato kontrastingos („priešingos“) spalvos vadinamos papildančiomis spalvomis. Deriniuose jos sukuria pakankamai ryškų kontrastą. Pavyzdžiui, žydra spalva, papildžius ją šviesiu rusvu atspalviu, atrodys dar ryškesnė. Stenkitės nederinti šių spalvų vienodomis proporcijomis, nes toks derinys bus pernelyg kontrastingas. Rinkitės proporcijas iš 75 % pagrindinės spalvos ir 25 % papildančios. Taip pat stilingai atrodys derinys iš 60% pagrindinės spalvos, 30% papildančios ir 10 % švelnios spalvos akcento.

 

Deriniai iš giminingų spalvų

Giminingos spalvos – tai spalvinio rato kaimynės. Jos puikiai draugauja tarpusavyje ir atrodo harmoningai.

Giminingas spalvas taip pat geriausia derinti skirtingomis proporcijomis. Tegu dominuoja viena spalva, o kitos ją palaiko. Asimetrija visada atrodys įdomiau, tas pats galioja ir spalvų proporcijoms. Tačiau venkite derinių iš ryškių ir pastelinių spalvų – ryški spalva visada atkreips dėmesį, o prislopinta spalva šalia ryškios gali atrodyti blanki ir murzina.

Derindama tarpusavy pastelines spalvas nepamirškite akcentinės ryškesnės detalės. Tokia detale gali būti avalynė arba papuošalas.

Deriniai iš giminingų-kontrastingų spalvų

Yra keturios giminingų – kontrastingų spalvų grupės:

  • geltonai raudonos ir raudonai mėlynos,
  • raudonai mėlynos ir mėlynai žalios,
  • mėlynai žalios ir žaliai geltonos,
  • žaliai geltonos ir geltonai raudonos.

Giminingų – kontrastingų spalvų deriniai kuriami derinant spalvas, išsidėsčiusias gretimuose spalvinio rato ketvirčiuose. Tokie spalviniai deriniai atrodo emocionalūs ir energingi. Pavyzdžiui, sodri žalia su ryškia rusva švelniai kontrastuoja ir atrodo puikiai.

Komentarų nėra
Palikti komentarą: